امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در اکراین به دو دسته خوب و متوسط  تقسیم میشوند که بشرح زیر میباشد:

 

گروه اول که معروف گروه ب در وزارت علوم است و جزو دسته دانشگاههای خوب طبقه بندی میشود

 

 1. Karazin Kharkiv National University
 2. Kharkiv National University of Radio Electronics
 3. Kharkiv State Technical University of Construction and Architecture.
 4. Kyiv National University of Construction and Architecture
 5. National Academy of Sciences of Ukraine
 6. National Aerospace University (Kharkiv Aviation Institute)
 7. National Aviation University
 8. National Technical University 'Kharkiv Polytechnical Institute'
 9. National Technical University of Ukraine (Kiev Polytechnical Institute), Ukraine
 10. National University of Life Science & Environmental Studies (National Agricultural University)
 11. Taras Schevchenko University of Kiev

بترتیب با این دانشگاهها بیشتر آشنا شوید:

 

1.دانشگاه ملی کارازین:

این دانشگاه در شهر خارکف و از قدیمیترین دانشگاههای اکراین محسوب میشود در رتبه بندیهای جهانی بهترین رتبه را در بین دانشگاههای اکراین داراست. تنوع رشته در این دانشگاه بسیار زیاد است و از نجوم تا پزشکی در این دانشگاه تدریس میشود. این دانشگاه در اصلی ترین میدان شهر خارکف واقع شده است، از نکات جالب این دانشگاه این است که انیشتین مدتی در این دانشگاه تدریس کرده است.این دانشگاه رتبه زیر 500 را در بین دانشگاههای جهان در سال 2016 کسب کرده است و به همین دلیل وزارت بهداشت نیز این دانشگاه رل در لیست دانشگاههای مورد تایید خود قرار داده است. شایان ذکر است این دانشگاه دارای رشته پزشکی میباشد و بنا به تایید وزارت بهداشت پزشکی این دانشگاه در ایران معتبر و قابل ارزشیابی است.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://www.univer.kharkov.ua/en

در این سایت میتوانید بیشتر با دانشگاه و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه میشود آشنا شوید.

 


 

2.دانشگاه ملی رادیو الکترونیک خارکف:

این دانشگاه نیز در شهر خارکف است و یک دانشگاه تخصصی در زمینه الکترونیک و رادیوالکترونیک و رشته های وابسته میباشد. از نظر علمی سطح بالایی دارد و به دلیل تخصصی بودن دانشگاه دارای امکانات کامل و آزمایشگاههای کامل در دزمینه تخصصی خود است. این دانشگاه در یکی از بهترین خیابانهای شهر خارکف واقع شده است و تا مترو حدود 1 دقیقه پیاده روی دارد.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://nure.ua/en

جهت آشنایی بیشتر و آگاهی از رشته هایی که در این دانشگاه ارائه مشوند توصیه میکنیم سایت دانشگاه را مطالعه کنید.

 


 

3.دانشگاه فنی سازه و معماری خارکف:

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاهها برای رشته هایی مانند معماری و عمران در اوکراین است و جزو دانشگاههای تخصصی در این رشته ها محسوب میشود. این دانشگاه در اوکراین معروف خیسی بوده و کلیه رشته های مربوط به ساخت ساختمان و انواع سازه در این دانشگاه تدریس میشود.این دانشگاه در بهترین خیابان شهر خارکف واقع شده است. به جهت اینکه اینکه سایت این دانشگاه فقط به زبان اوکراینی است اگر به اطلاعات تکمیلی در مورد این دانشکاه نیاز داشتید از بخش تماس با ما، میتوانید به اطلاعات کاملتری دست یابید.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://www.kstuca.kharkov.ua/

 


 

4.دانشگاه ملی سازه و معماری کیف: 

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاهها در زمینه ساخت و طراحی انواع سازه میباشد. این دانشگاه معروف به کیسی و منطقه خوب کیف واقع شده است. در کیسی نیز تمامی رشته های مربوط به طراحی و ساخت انواع ساختمانها و سازه ها تدریس میشود و بر خلاف دانشگاه خیسی در خارکف سایت کامل و جامعی دارد به همین دلیل به پیشنهاد ما، مطالعه سایت دانشگاه برای اطلاعات تکمیلی است. در عین حال بخش تماس با همیشه برای جوابگویی به سوالات شما آماده است.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://www.knuba.edu.ua/eng/

  

  


 

5.آکادمی ملی علوم اوکراین:

این آکادمی را میتوان بعنوان بهترین آکادمی اوکراین معرفی کرد. دارای روابط بین المللی بسیار وسیع هست و این آکادمی جرو بهترین ها در سطح خود در جهان میباشد. انتشارات بسیار زیاد و کتابخانه های وسیع این آکادمی از نکات حائز اهمیت است. بیشتر فعالیت این دانشگاه همانطور که از اسمش پیداست در زمینه علوم پایه است. آکادمی علوم اکراین دارای دانشمندان سرشناس و بیشتر اکتشافات و اختراعات علمی اکراین در این آکادمی بوده است. این دانشگاه در بهترین منطقه کیف واقع شده است. سایت اینترنتی تقریبا کاملی دارد.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://www.nas.gov.ua/EN/

 

 


  

6.دانشگاه ملی هوا و فضا خارکف:

این دانشگاه را میتوان بهترین دانشگاه هوا و فضا اکراین دانست. هواپیماهای بسیاری با تحقیقات در این دانشگاه به تولید انبوه رسیده اند و نمونه آشنا آن برای ایرانیان انتونف 140 یا همان ایران 140 میباشد. کارخانه اصلی شرکت آنتونف در نزدیکی این دانشگاه میباشد و دارای فردوگاه تحقیقاتی میباشد. این دانشگاه معروف به خایی میباشد و در زمینه تخصصی خود کلیه طیف رشته ها را دارا میباشد.سایت رسمی این دانشگاه نیز تقریبا کامل بوده و میتوانید اطلاعات بیشتری را در سایت بدست آورید.

سایت رسمی این دانشگاه:     http://www.khai.edu/

 

 


 

 7.دانشگاه ملی هوایی (هوا و فضا):

این دانشگاه از نظر عملی بعد از دانشگاه خایی در خارکف قرار میگیرد ولی از نظر علمی در یک رده هستند. از نظر تنوع رشته ها در زمینه هوا و فضا نیز بعد از خایی کاملترین طیف رشته ها را در زمینه تخصصی خود دارا میباشد. آزمایشگاهها و کتابخانه های کامل و مجهزی دارد و در کل میتوان گفت یکی از بهترین دانشگاههای اوکراین در زمینه هوا و فضا است. این دانشگاه که معروف به دانشگاه نائو است در کنار یکی از بلوارهای پر رفت و آمد واقع شده است و ساختمان بزرگ آن از فاصله دور قابل روئیت میباشد. نائو سایت کامل و کارآمدی دارد که شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه آنرا مطالعه کنید. در عین حال همکاران ما همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://nau.edu.ua/en/

 

 


  

8.دانشگاه پلی تکنیک خارکف:

این دانشگاه که در خارکف واقع شده است دارای طیف رشته های وسیع و از دانشگاههای قدیمی اکراین محسوب میشود. این دانشگاه که معروف به خاپئی است دارای 20 دانشکده بوده ودر منطقه خوب شهر خارکف قرار دارد. خاپئی دارای آزمایشگاهها و کتابخانه های مجهز میباشد و در کل کلیه امکانات و تجهیزات این دانشکاه کامل است. سایت رسمی این دانشگاه نیز کامل و حاوی اطلاعات خوب و مفیدی است. 

سایت رسمی این دانشگاه:     http://www.kpi.kharkov.ua/eng/

 


 

 9.دانشگاه پلی تکنیک کیف:

این داننشگاه همانند دانشگاه خاپئی است با این تفاوت که در کیف واقع شده است و معروف به کاپئی است. کاپئی نیز جزو قدیمی ترین دانشگاههای اکراین محسوب میشود و همانند خاپئی طیف رشته های کامل و وسیعی را داراست. کاپئی نیز آزمایشگاهها و کتابخانه های وسیع و بروز دارد. امکانات این دانشگاه کامل و یکی از مقاصد اصلی دانشجویانیست که اکراین می آیند. سایت این دانشگاه چندان کامل و جامع نیست لذا در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با ما تماس بگیرید. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی سال 2016 دارای رتبه زیر 500 بوده و وزارت بهداشت نیز مدارک این را قابل ارزشیابی میداند.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://inter.kpi.ua/

 


 

 10.دانشگاه ملی علوم طبیعی و محیطی:

این دانشگاه جزو دانشگاههای تقریبا تخصصی بوده و بیشتر تمرکز رشته های آن روی کشاورزی و گیاهان است. البته رشته هایی مثل معماری نیز در لیست این دانشگاه میخورد. این دانشگاه معمولا کمتر مورد لستقبال دانشجویان خارجی بوده ولی از نظر علمی جایگاه خوبی را در زمینه تخصصی خود داراست. سایت این دانشگاه نسبتا توضیحات خوب و کاملی در مورد رشته ها و کرسی های آن دارد.

سایت رسمی این دانشگاه:   https://nubip.edu.ua/en

 


 

 

11.دانشگاه تاراس شفجنکو کیف:

 این دانشگاه یکی از معروفترین و گرانترین دانشگاههای پایتخت اکراین است. طیف رشته های وسیع، آزمایشگاهها و کتابخانه های مجهز و مدرن، خوابگاههای مدرن و لوکس از خصوصیات مهم و بارز این دانشگاه است که همه اینها در کنار هم بعلاوه اساتید مجرب باعث شده گرانترین دانشگاه کیف محسوب شود. از سطح علمی بسیار خوب برخوردار است و در رتبه بندی جهانی در سال 2016 دارای رتبه زیر 500 بوده بطوریکه وزارت بهداشت نیز این دانشگاه را در لیست دانشگاههای معتبر خود قرار داده است و بدین ترتیب کلیه رشته های دانشگاه تاراس شفچنکو در ایران معتبر بوده و قابل ارزشیابی است. این دانشگاه سایت خوب و کاملی دارد.

سایت رسمی این دانشگاه:   http://www.univ.kiev.ua/en/

 

 


 

 قسمت بعدی دانشگاههای مورد تایید در اکراین دانشگاههای  معروف به گروه (ج) است که به آن دسته متوسط نیز گفته میشود. در وزارت علوم این دانشگاهها یک رده پایین تر از دانشگاههای گروه میباشند و معمولا مدارک این دانشگاهها با گذراندن واحد در ایران و امتحان قابل ارزشیابی هستند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید شرایط ارزشیابی گروه ج را در سایت وزارت علوم مطالعه کنید.

این گروه از دانشگاهها عارتند از:

 

 

 1. Donetsk National Technical University
 2. Kharkiv State Automobile and Highway Technical University
 3. Kharkiv State Municipal Academy
 4. Kyiv National Linguistics University
 5. Kyiv National University of Design and Technology
 6. National Metallurgical Academy of Ukraine در مقطع كارشناسي کليه رشته‌ها، در مقاطع كارشناسي ارشد ودكترا صرفاً رشته‌هاي فني و مهندسي
 7. National P.I Caikovsky Musical Academy     
 8. National University of Shipbuilding ‘Admiral Makarov’ (NUS)
 9. Odesa National Maritime Academy
 10. Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture صرفاً در رشته‌هاي عمران، ساختمان، معماري و رشته‌هاي مرتبط با آنها
 11. Sumy State University در مقاطع كارشناسي وكارشناسي ارشد كليه رشته‌ها و در مقطع دكترا صرفاً رشته‌هاي مكانيك، الكترونيك، فيزيك، اقتصاد و مديريت
 12. Zhytomyr State ‘Ivan Franko’ University صرفاً در رشته‌هاي علوم انساني، علوم پايه و تربيت دبيري
 13. Mycola Lysenko Lviv National Music Academy
 14. Uman National University of Horticulture صرفا رشتههای کشاورزی -باغبانی،زراعت،اقتصادکشاورزی ومدیریت مزرعه-ومنابع طبیعی

 

 

 

 

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم - 4.9 out of 5 based on 7 votes