www.Uni-Ukraine.ir

ما فقط به وظیفه خود عمل میکنیم


سایت یونی اوکراین سعی دارد اطلاعاتی کامل و بدون نقصی را برای دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در کشور اوکراین را در اختیار شما بگذارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

وزارت بهداشت از سال 2010 کلیه رشته های مربوط به این وزارتخانه را در کشور اوکراین از تایید خارج کرده و کسانی که بعد از سال 2010 به دانشگاههای اوکراین وارد میشدند مدارکشان قابل ارزشیابی نبود ولی در سال 2016 علاوه بر تایید 3 دانشگاه از طرف وزارت بهداشت، مدارک اخذ شده کلیه کسانی که تا سال 2012 وارد دانشگاههای اوکراین شدند نیز ارزشیابی میشود. 

لیست 3 دانشگاه تایید شده در وزارت بهداشت:

 

 1. Taras Schevchenko University of Kiev
 2. Karazin Kharkiv National University
 3. (National Technical University of Ukraine (Kiev Polytechnical Institute

 

این 3 دانشگاه جزو دانشگاههایی هستند که در رتبه بندیهای جهانی رتبه زیر 500 کسب کرده اند و به همین دلیل وزارت بهداشت ایران اسم 3 دانشگاه را جزو دانشگاههای مورد تایید خود آورده است. هرچند بیشتر رشته های این دانشگاهها مربوط به وزارت علوم میباشد ولی هر کدام دارای رشته های مربوط به وزارت بهداشت نیز هستند و بدلیل اینکه این 3 دانشگاه در لیست وزارت علوم نیز هستند میتوان گفت که کلیه مدارک این 3 دانشگاه در ایران قابل ارزشیابی است.

 

در لیست رشته های این دانشگاهها که احتمالا در وزلرت بهداشت مورد ارزشیابی قرار میگیرند رشته هایی مانند پزشکی ، بیولوژی ، بیوشیمی ، ژنتیک مولکولی ، اکولوژی و ... به چشم میخورد.

 

هر چند که سایت این دانشگاهها کامل و کاربردی است و میتوان لیست کامل رشته هایی که در این دانشگاهها تدریس میشود را در آن پیدا کرد لکن متقاضیان محترم میتوانند از طریق تماس با ما اطلاعات کامل هر دانشگاه را که مد نظرشان است را دریافت کنند.

 

1.دانشگاه تاراس شفچنکو کیف: (در این دانشگاه  رشته پزشکی تدریس میشود.)

 

 این دانشگاه یکی از معروفترین و گرانترین دانشگاههای پایتخت اکراین است. طیف رشته های وسیع، آزمایشگاهها و کتابخانه های مجهز و مدرن، خوابگاههای مدرن و لوکس از خصوصیات مهم و بارز این دانشگاه است که همه اینها در کنار هم بعلاوه اساتید مجرب باعث شده گرانترین دانشگاه کیف محسوب شود. از سطح علمی بسیار خوب برخوردار است و در رتبه بندی جهانی در سال 2016 دارای رتبه زیر 500 بوده بطوریکه وزارت بهداشت نیز این دانشگاه را در لیست دانشگاههای معتبر خود قرار داده است و بدین ترتیب کلیه رشته های دانشگاه تاراس شفچنکو در ایران معتبر بوده و قابل ارزشیابی است. این دانشگاه سایت خوب و کاملی دارد.

سایت رسمی این دانشگاه:   http://www.univ.kiev.ua/en/

 

 


 

 

 

2.دانشگاه ملی کارازین خارکف: (در این دانشگاه  رشته پزشکی تدریس میشود.)

 

این دانشگاه در شهر خارکف و از قدیمیترین دانشگاههای اکراین محسوب میشود در رتبه بندیهای جهانی بهترین رتبه را در بین دانشگاههای اکراین داراست. تنوع رشته در این دانشگاه بسیار زیاد است و از نجوم تا پزشکی در این دانشگاه تدریس میشود. این دانشگاه در اصلی ترین میدان شهر خارکف واقع شده است، از نکات جالب این دانشگاه این است که انیشتین مدتی در این دانشگاه تدریس کرده است.این دانشگاه رتبه زیر 500 را در بین دانشگاههای جهان در سال 2016 کسب کرده است و به همین دلیل وزارت بهداشت نیز این دانشگاه رل در لیست دانشگاههای مورد تایید خود قرار داده است. شایان ذکر است این دانشگاه دارای رشته پزشکی میباشد و بنا به تایید وزارت بهداشت پزشکی این دانشگاه در ایران معتبر و قابل ارزشیابی است.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://www.univer.kharkov.ua/en

در این سایت میتوانید بیشتر با دانشگاه و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه میشود آشنا شوید.

 

 


 

3.دانشگاه پلی تکنیک کیف(کاپئی):

 

این داننشگاه همانند دانشگاه خاپئی است با این تفاوت که در کیف واقع شده است و معروف به کاپئی است. کاپئی نیز جزو قدیمی ترین دانشگاههای اکراین محسوب میشود و همانند خاپئی طیف رشته های کامل و وسیعی را داراست. کاپئی نیز آزمایشگاهها و کتابخانه های وسیع و بروز دارد. امکانات این دانشگاه کامل و یکی از مقاصد اصلی دانشجویانیست که اکراین می آیند. سایت این دانشگاه چندان کامل و جامع نیست لذا در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با ما تماس بگیرید. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی سال 2016 دارای رتبه زیر 500 بوده و وزارت بهداشت نیز مدارک این را قابل ارزشیابی میداند.

سایت رسمی این دانشگاه:    http://inter.kpi.ua/

 

 


 

متقضیان محترم این توضیحات در حد آشنایی اولیه با دانشگاههاست و همچنین در قسمت هزینه تحصیل میتوانید تا حدی با هزینه های اصلی این دانشگاهها و زندگی در اوکراین آشنا شوید. در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات نکمیلی لطفا با یکی از روشهای درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت - 5.0 out of 5 based on 16 votes

خدمات یونی اوکراین

در صورت تمایل شما میتوانید از خدمات رایگان و غیررایگان ما برخوردار شوید.

بدلیل داشتن هزینه ، برخی از خدمات برای ما ، این هزینه ها از درخواست کننده دریافت میشود،ولی سیاست کلی این سایت در جهت خدمات رایگان و کاهش حداکثری هزینه برای متقاضیان میباشد. 

خدمات یونی اوکراین عبارتند از :

 • مشاوره رایگان در همه رشته ها و شهرها
 • دریافت و ارسال پذیرش برای متقاضیان
 • مشاوره رایگان برای سهولت دریافت ویزا
 • تهیه بلیط هواپیما در صورت نیاز
 • تهیه بیمه تحصیلی
 • استقبال در فرودگاه هنگام اولین ورود به اکراین
 • ثبت نام در دانشگاه در رشته مورد نظر
 • تهیه خوابگاه دانشجویی و یا منزل مسکونی 
 • آشنایی با شهر و مراکز مورد نیاز
 • کمک و پیگیری در حل مشکلات احتمالی از قبیل بیماری ....
 • پیدا کردن استاد راهنما برای تحصیل در مقطع دکترا