www.Uni-Ukraine.ir

ما فقط به وظیفه خود عمل میکنیم


سایت یونی اوکراین سعی دارد اطلاعاتی کامل و بدون نقصی را برای دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در کشور اوکراین را در اختیار شما بگذارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

اگر نگاهی اجمالی به لیست دانشگاههای معروف و خوب اکراین کرده باشید حتما متوجه شده اید که تعداد زیادی از این دانشگاهها در خارکف واقع شده اند. خارکف دومین شهر بزرگ اکراین و یکی از مهمترین قطبهای علمی و صنعتی اکراین است.

 

تعداد دانشکاههای خیلی زیاد و دانشجوهایی که از تمام دنیا به این شهر می آیند باعث شده که این شهر را به یک شهر دانشجویی تبدیل کنند. خارکف با حدود 2 ملیون نفر جمعیت بعد از کیف پر جمعیت ترین شهر اوکراین محسوب میشود. یکی از مهمترین مزایای شهر نسبت به کیف زبان صحبت کردن مردم در شهر و تمامی ادارات دولتی و خصوصی است که بر خلاف دیگر شهرها همه جا به زبان روسی صحبت میشود. و دانشگاهها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و درتمامی رشته ها بجز رشته هایی که زبان آنها انگلیسی  اعلام میشود تماما به زبان روسی تدریس میشود.

مرکز استان خارکف (خارکیفسکا ابلاست) شهر خارکف است و مهمترین شهر دانشجویی اوکراین است. جمعیت این شهر در آغاز سال تحصیلی با افزایش چشمگیر جمعیت روبرو میشود که این افزایش جمعیت بدلیل حجوم دانشجویان از کلیه اوکراین و کشورهای دور و نزدیک است و همچنین خارکف یکی امنترین شهرهای اوکراین است.

خارکف شهری زیباست ، پارکها و موزه های بسیاری در این شهر وجود دارد. مردم این شهر رفتار خوب و معقولی با خارجی ها دارند ، و به هیچ عنوان احساس غربت را خارجیان الغا نمیکند. البته این یکی از خصوصیاتی است که تقریبا در کل اوکراین مشهود است و همانند مردم کشورهای اروپای غربی  نیستند و براحتی با همه نژادها و ملیتها ارتباط بر قرار میکنند. اگر شما جزو کسانی باشید که به کشورهای زیادی رفته باشید این مسئله را بهتر درک میکنید که وقتی در یک کشور شما را غریبه ندانند ، احساس آرامش بیشتری در آن کشور خواهید کرد . به هر حال وقتی با تمام کسانی که به این کشور آمده اند صحبت میکنیم همه به این موضوع اذعان دارند که در اوکراین هیچ کس احساس غریبی و باصطلاح غربت ندارد.

در هر صورت خارکف شهری است با دانشگاههای بسیارعالی  و کیفیت آموزش سطح بالا و در عین حال هزینه های پایین تر از کیف. این شهر در فاصله 500 کیلومتری شرق کیف  واقع شده است.

ضمنا تنها دانشگاه پزشکی مورد تایید در اکراین دانشگاه کارازین است که مرکز اصلی این شهر واقع شده است و جزو قدیمی ترین دانشگاههای اوکراین محسوب میشود.

در صورت وجود هر گونه ابهام و سوالی در مورد این شهر میتوانید با ما در تماس باشید.

 

 

 

عکسهایی از این شهر زیبا:

 

 

 

 ا:

 

 

 

 

 

برای درج نظر باید عضو سایت یونی اوکراین باشید.

خارکف (kharkov) - 5.0 out of 5 based on 10 votes

خدمات یونی اوکراین

در صورت تمایل شما میتوانید از خدمات رایگان و غیررایگان ما برخوردار شوید.

بدلیل داشتن هزینه ، برخی از خدمات برای ما ، این هزینه ها از درخواست کننده دریافت میشود،ولی سیاست کلی این سایت در جهت خدمات رایگان و کاهش حداکثری هزینه برای متقاضیان میباشد. 

خدمات یونی اوکراین عبارتند از :

 • مشاوره رایگان در همه رشته ها و شهرها
 • دریافت و ارسال پذیرش برای متقاضیان
 • مشاوره رایگان برای سهولت دریافت ویزا
 • تهیه بلیط هواپیما در صورت نیاز
 • تهیه بیمه تحصیلی
 • استقبال در فرودگاه هنگام اولین ورود به اکراین
 • ثبت نام در دانشگاه در رشته مورد نظر
 • تهیه خوابگاه دانشجویی و یا منزل مسکونی 
 • آشنایی با شهر و مراکز مورد نیاز
 • کمک و پیگیری در حل مشکلات احتمالی از قبیل بیماری ....
 • پیدا کردن استاد راهنما برای تحصیل در مقطع دکترا