www.Uni-Ukraine.ir

ما فقط به وظیفه خود عمل میکنیم


سایت یونی اوکراین سعی دارد اطلاعاتی کامل و بدون نقصی را برای دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در کشور اوکراین را در اختیار شما بگذارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

همانطور همه میدانیم کلیه انسانها در زندگی احتیاج به تفریح دارند و با تفریحات سالم معمولا کارایی بهتری از خود در کارها نشان میدهند. اوکراین کشوری است که در آن هر رقم تفریح وجود دارد و اینکه هر کسی کدام را انتخاب کند بستگی به روحیه شخص دارد. ولی بعضی از تفریحات در اوکراین هزینه های وحشتناک و سرسام آوری دارد که حتی پولدارترینها در صورت اعتیاد به این تفریحات از پس هزینه آن برنمیآیند. این تفریحات اینگونه همانند قمار، قمارخانه ها و یا کازینو ها هستند که با رعایت و حفظ حریم شخصی افراد توصیه میکنیم از آنها دوری کنید و ضمنا در اینگونه تفریحات هیچ کس حد و مرزی برای هزینه آن نمیتواند تعیین کند.

اما هزینه بخش دیگر تفریحات را چه سالم و چه ناسالم را میتوان تا حدودی تخمین زد و هر چند که تفریح ذاتا جزو کارهاییست که دامنه باز دارد ولی ما در حد معقول آنها را بررسی میکنیم.

تفریحاتی همچون رستوران ، پیک نیک ، مهمانی ها ، گشت های شهری ، بازدید از موزه ها ، پارکها و اماکن دیدنی و تاریخی را در ابتدا بررسی خواهیم کرد.

 هزینه یک وعده غذا برای 1 نفر کمترین حالت 1.5 دلار که یک ساندویچ یا یکی از همبرگر های کوچک مک دونالد است بهمراه نوشابه که اگر همین منو کمی کاملتر بشود یعنی یک منو کامل بیگ تیستی در مک دونالد که همراه یک نوشابه و سیب زمینی است قیمت آن به 4 دلار میرسد. این وعده های غذایی فست فود معمولا همین رنج قیمت را دارند. حالا اگر رستوران های غذاهای خانگی اوکراینی بروید تقریبا باز هم با همین قیمت ها میتوانید با کمی اختلاف میتوانید غذا میل کنید. اما اگر کمی رستوران بهتر کنیم قیمت بالا میرود مثلا اگر به یک رستوران بهتر مثل رستوران ژاپنی یا چینی بروید هزینه شما از 4 ذلار شروع خواهد شد و احتمالا برای 1 نفر حداکثر به 15 دلار خواهد رسید. البته همانطور که قبلا اعلام کردیم رستوران هم حد و مرزی ندارد میشود رستورانی رفت که فقط رزرو مکان در آن 100 دلار هزینه دارد که بسیار غیرمنطقی و مخصوص عده خاصی است.

پیک نیک رفتن در اوکراین خیلی رایج است و خود مردم اوکراین در فصلهایی که هوا مناسب است و در تعطیلات زیاد به پیک نیک میروند و انواع کباب را در روی آتش درست میکنند. به هر حال این تفریح هم مفرح و تقریبا کم هزینه که کم هزینه بودن آن بدلیل قیمت پایین انواع گوشت در اوکراین است مثلا شما یک کیلو گوشت گوسفند را در اوکراین میتوانید به قیمت 3.5 تا 4.5 دلار تهیه کنید که حداقل برای 3 نفر کافیست و بعلاوه دیگر مخارج شاید برای 3 نفر به 15 دلار برسد که قیمت مناسبی برای 1 روز تفریح است.

هزینه مهمانی گرفتن در همه جا بسیار متغیر است و در اوکراین هم به همین منوال است که بر اساس گفنه های پیشین باید تا حدودی قیمتها را درک کرده باشید ولی حدودا برای یک مهمانی سطح متوسط به بالا هزینه برای هر نفر حدود 5 دلار به بالا خواهد بود.

 گشتهای شهری به خصوص در بدو ورود به اوکراین نه تنها بسیار جذاب و سرگرم کننده است بلکه بسیار مهم و لازم است چرا که شما حداقل 4 سال در این شهر و کشور زندگی خواهید کرد و باید با محیط و اماکن مهم و آدرسها آشنا شوید. بجز این موارد هزینه بسیار پایین دارد اگر با وسایل نقلیه عمومی مثل مترو و اتوبوس به همه جا بروید. هزینه مترو 0.20 دلار و یا 20 سنت دلار است و اتوبوس هم در همین حد با اختلاف حداکثر 10 سنت است.

این مقاله در حال تکمیل شدن است.

 

 

برای درج نظر باید عضو سایت یونی اوکراین باشید.

هزینه تفریح - 4.9 out of 5 based on 9 votes

خدمات یونی اوکراین

در صورت تمایل شما میتوانید از خدمات رایگان و غیررایگان ما برخوردار شوید.

بدلیل داشتن هزینه ، برخی از خدمات برای ما ، این هزینه ها از درخواست کننده دریافت میشود،ولی سیاست کلی این سایت در جهت خدمات رایگان و کاهش حداکثری هزینه برای متقاضیان میباشد. 

خدمات یونی اوکراین عبارتند از :

 • مشاوره رایگان در همه رشته ها و شهرها
 • دریافت و ارسال پذیرش برای متقاضیان
 • مشاوره رایگان برای سهولت دریافت ویزا
 • تهیه بلیط هواپیما در صورت نیاز
 • تهیه بیمه تحصیلی
 • استقبال در فرودگاه هنگام اولین ورود به اکراین
 • ثبت نام در دانشگاه در رشته مورد نظر
 • تهیه خوابگاه دانشجویی و یا منزل مسکونی 
 • آشنایی با شهر و مراکز مورد نیاز
 • کمک و پیگیری در حل مشکلات احتمالی از قبیل بیماری ....
 • پیدا کردن استاد راهنما برای تحصیل در مقطع دکترا