امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در این قسمت شما را به طور جزئی درمورد هزینه های زندگی روزمره در اوکراین آشنا خواهیم کرد.

با توجه به اینکه امکان تغییر قیمتها وجود دارد سعی شده است تا قیمتها هرچند به صورت حدودی اما بسیار نزدیک به قیمت اصلی توضیح داده شود.

1.  هزینه اجاره خوابگاه و خانه

بسته به نوع خوابگاه از نظر کیفیت و امکانات از کمترین قیمت حدود 25$ شروع شده و تا 100$ در ماه میرسد.

اما درمورد اجاره یک خانه که با وسایل اجاره داده میشوند باز هم بسته به نما و امکانات داخل خانه و همچنین تعداد اتاقهای موجود از 200$ برای یک خانه معمولی یک اتاقه برای یک ماه در نظر گرفته میشود و تا 1000$  برای یک خانه با تعداد اتاقها و دکوراسیون داخلی زیباتر که به اصلاح (یورو ریمونت) گفته میشوند در نظر گرفته میشود.(هزینه برق و اینترنت نیز به عهده خود شما بسته به مصرف شما در ماه است).

فرم دیگری از اجاره یک اتاق نیز وجود دارد که همراه با صاحب خانه نامیده میشود. بدین صورت که شما در یک خانه با صاحب خانه زندگی میکنید اما تمامی کارهای خود را به تنهایی انجام میدهید و در استفاده از دستشویی ِ حمام  آشپرخانه مشترک هستید. هزینه برق بر اساس مصرف شما محاسبه شده که حدود 2$ در ماه میشود.

نکته: در اوکراین و حتی دیگر کشورهای اروپا اتاقی به اسم سالن پذیرایی وجود ندارد و در صرت وجود به عنان یک اتاق در نظر گرفنه میشود.

2. هزینه حمل و نقل

هزینه یک بار استفاده از مترو حدود 18 سنت میباشد.

کرایه استفاده از اتوبوس کمی متغیر بوده اما از 18سنت تا 25 سنت میباشد. و همچنین مبلغ پرداختی در صورت استفاده از اتوبوس برقی و یا تراموا (قطار برقی) 12 سنت میباشد.

در اوکراین و دیگر کشور های اروپا وسیله ای به عنوان تاکسی خطی وجود ندارد و به همین دلیل در صورت استفاده از تاکسی با تماس با شرکت تاکسیرانی مورد نظر در هر ساعت شبانه روز آنها مسیر شما را پرسیده و قیمت را محاسبه میکنند بسته به مسافت طی شده متغییر میباشد. در کمترین مسافت ±1.5$ پرداخت میشود.(در صورت داشتن چمدان نیز مبلغی دریافت میشود).

3. هزینه های خوراک

در اینجا باید گفته شود که آب آشامیدنی در اوکراین باید خریداری شود و آب لوله کشی برای شست و شو استفاده میشود (اگر دستگاه تصفیه در خانه موجود باشد قابل آشامیدن میشود). اما هزینه یک بظری آب 5 لیتری در حدود 50 سنت میباشد.

انواع مختلفی نان در این کشور وجود دارد که بسته به نوع آن در حالت معمولی در حدود 15 سنت تا 50 میباشد.

از آنجاییکه ایرانیها گوشت گوسفند مصرف میکنند باید گفته شود که نگرانی برای تهییه ان گشت وجود ندارد و شما میتوانیید در محله هایی در هر شهر این گوشت را با قیمت هر کیلو 3.30±$ تهیه کنید. قیمت هر کیلو گوشت فیله گاو و گوساله نیز در حدود 3.50$ میباشد. اگر شما بیشتر مرغ مصرف میکنید میتوانید آنرا به قیمت هر کیلو 2.5$ تا 3.00$  پیدا کنید.

قیمت میوه و سبزیجات نیز در هر ماه از سال متفاوت میباشد اما باید گفته شود که سیب زمینی در زمان فراوانی سال حتی به حدود کیلویی 10 سنت میرسد.

معمولا هر 10 عدد تخم مرغ در حدود 50 سنت تا 1$ خریداری میشود.

برای دیگر اقلام خوراکی در اینجا نمیشود به صورت جرئی بحث کرد زیرا همانند ایران بسیار متنوع میباشد.

4. هزینه پوشاک

در این باره باید گفته شود که در این کشور برندهای معروف وجود دارد و بسته به نوع لباسها و برندها قیمتها نیز بسیار متفاوت هستند.

در هر صورت در اوکراین همانند ایران انواع پوشاکهای ارزان نیز وجود دارد که فقط مارک معروفی ندارند و از لحاظ کیفیت فرق چندانی با برند ها ندارند به همین دلیل در مورد پوشاک تنوع بسیار بالا وجود دارد و بستگی به سلیقه خود شما دارد.

اما....!!!!

اگر شما علاقمند به استفاده از اینترنت و دنیای مجازی هستید باید بگوییم:  اوکراین یکی از کشورهایی است که اینترنت را با قیمت بسیار مناسب به صورت ماهانه ِ نامحدود و با سرعت بسیار بالا از 10mbit/s تا 1500mbit/s ارائه میدهد. که در حالت معمولی و استفاده از اینترنت یک شرکت خوب که خدمات خوبی هم دارد ماهانه از $3 تا 6$ میباشد.

هزینه زندگی - 4.8 out of 5 based on 8 votes